Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Němčina nebo Angličtina?  (Přečteno 278380 krát)
janek01



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Červenec 18, 2012, 07:53:03 am »

Dobrý den,

stojím před otázkou jaký jazyk si zvolit. Chtěl bych pracovat a žít v Německu, ale jaký jazyk vlastně zvolit? Když už investuji do sebe, tak proč nezvolit Angličtinu, kterou hovoří více lidí?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 18, 2012, 08:59:17 am »

Pokud chces zit a pracovat v Nemecku, nauc se nemecky. K tomu, coby svetovy jazyk, se nauc anglicky. Dva - a tim spis tyto - jazyky jsou dnes temer uplny zaklad. Jezdit do Nemecka jen s anglictinou bez planu naucit se i nemecky, je hloupost - podle oboru a firmy se tak sice nejspis domluvis v praci, ale jinak budes vsude turista. Je to jaksi znakem ucty k prostredi, ve kterem ziji (a ve tvem vlastni zajmu), aspon se pokusit naucit se jeho jazyk.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
janek01



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Červenec 18, 2012, 09:27:05 am »

Děkuji za odpověď. Nebyl jsem si jit, protože jsem četl pár článků a příspěvků, kde se psalo, že německy nemusím umět, abych si práci v Německu našel.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červenec 18, 2012, 10:37:43 am »

To je sice pravda, pokud se naučíš dobře anglicky a podaří se ti náhodou najít práci jen s angličtinou, tak si vystačíš i bez němčiny. V běžných potravinách se ale normálně jen angličtinou nedomluvíš. Je to prakticky to samé jako kdyby jsi žil v Česku a neuměl česky.
Zaznamenáno
janek01



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #4 : Červenec 18, 2012, 11:09:17 am »

děkuji za odpověď  Úsměv
Zaznamenáno
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #5 : Září 20, 2012, 02:32:42 pm »

Este pridam svoju skusenost.

Absolutne zakladny princip podla mna fungovat musi: mal by si vediet jazyk krajiny, v ktorej zijes.

Ja som prisla do nemecka v maji tohto roku a dlhorocne rozpravam plynule anglicky. Manzel vie vyborne po nemecky a hned nastupil do prace.

Moja skusenost s anglictinou v nemecku?... Som prekvapena. Dohovorim sa nou VSADE a so VSETKYMI GENERACIAMI od starych ludi po mladez. Naozaj. Vsetko som vybavila sama, kym bol manzel v praci. Banku, telekomunkacne sluzby, skolku pre deti, urady, mestske institucie, obycajne obchody....ani nedokazem opisat, ako velmi mi to pomohlo.

Decka su vsak uz vybavene pocas pracovnych dni /skolka a opatrovatelka/ a ja som sa prihlasila na kurz nemciny. Lebo si myslim, ze je to potrebne k tomu, aby som sa tu citila viac ako doma a prijemnejsie. Lebo ked debatia priatelia medzi sebou, nerozumiem....nerozumiem ani televizii, novinam, oznamom....a to je PEKELNE frustrujuce. Takze som si dala zavazok, ze do najblizsieho leta urobim s nemcinou poriadny krok vpred.

A samozrejme, casom si chcem najst nejaku kvalifikovanu pracu. Myslim si, ze 4 jazyky /ak ratam aj slovencinu a cestinu/ mozu byt bonusom.
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #6 : Září 20, 2012, 03:01:07 pm »

No musim trochu oponovat Zuzane, protoze do Nemecka jsem prisla (uz tedy pred leety) s plynulou Aj,  na uradech tedy plynna Aj ani omylem, ve skolce taktez ne, lekari - vyhledany s Aj, ano...

A nemam pocit, ze by se to za uplynulych 12let, co tu ziju, nejak zmenilo...

Je mozne, ze mela Zuzana stesti na lidi a ja holt pech, ale ted se rozhodovat, jaky jazyk se ucit kvuli praci do Nemecka, tak jdu do nemciny..

Lidi, kteri uz anglicky umi a sezenou praci v Aj mluvicich firmach v Nemecku, se stejne nemcinu pak tady uci..

(ovsem anglinu povazuju za jednodussi se naucit nez nemcinu, preci jen odpada sklonovani a pak co se tyce prace - anglani/amici jsou spise zvykly na prizvuk a ne zrovna perfektni anglinu... V Nemecku v ciste nemecke firme je uz slozitejsi uspet se "studetskou nemcinou" pri vyberu pred mistnima, to chce pak nabidnout neco vic  nebo mit nejaky z hodne chtenych oboru..)..

 
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Září 20, 2012, 04:30:22 pm »

Jenna: Jednoznacne. Na anglictinu jako jazyk pro plnohodnotny dlouhodoby zivot v Nemecku bych rozhodne nespolehal. Jiste, ze clovek vyridi a nakoupi, to je mozne a pekne, ale porad to ma zcela jinou kvalitu, nez kdyz je clovek tehoz schopen v jazyce zeme, ve ktere zije.
Navic uz je opravdu malo firem, ktere cloveka na bezne pozice vezmou pouze s anglictinou, a zase, i kdyz ma clovek to stesti, ze na takovou natrefi (a ta ho chce), neni prace vsechno.

Cizim jazykem hovori turiste - a tim clovek s cizim jazykem take zustane.
Take to ma neco spolecneho s uctou k prostredi, ve kterem se pohybuji.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #8 : Září 20, 2012, 05:57:46 pm »

Ono problem by nebol v tom, ze Nemci anglicky hovorit nevedia.
Otazka je, ci anglicky v Nemecku hovorit chcu. Ak vidia, ze si naozaj len turista /kade chodis, tade fotis, popr. stojis pred automatom na listky a nevies, kde zacat/, tak su ochotnejsi sa s tebou anglicky bavit. Ak ale ide o niekoho, kto tu zije, pracuje, chodi po uradoch, tak by som sa moc na tu ochotu a privetivost domacich az tak nespoliehala.
Je jasne, ze na zaciatku tu rec nikto z rukava nesype, ale tak dojst na Meldeamt sa prihlasit na pobyt a pracovnikovi za prepaskou rovno oznamit: "nemecky sice neviem, ale mozeme sa kludne bavit po anglicky", nemusi vzdy zozat uspech.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Říjen 05, 2013, 11:23:18 am »

Iste nemčinu.
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #10 : Říjen 07, 2013, 07:30:43 am »

angličtina je plus a dobrej základ, ale rozhodně se nauč i německy. Už jenom jako výraz nějaké úcty k té zemi, kde chceš žít a taky, protože to je rozhodně jednodušší.
z vlastní zkušenosti: učím na VHS němčinu pro cizince a mám tam několik takových, kteří přišli s angličtinou, protože je sem holt firma vyslala. a říkají, že mají problémy v běžném životě, nákupy, úřády. tihle lidé se učí nejpilněji.
takže za mě rozhodně němčina.
a jak říká Kleena, 2 jazyky jsou dnes základ.
hodně sil při učení Úsměv
Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #11 : Prosinec 08, 2013, 08:21:06 pm »


Já sám za sebe říkám,že pro německo je dobrá němčina a pro celý svět jako hlavní jazyk angličtina,takže se vyplatí umět hlavní jazyk a tam,kde by člověk chtěj žít a dělat všecko.Takže když nebudu zminovat češtinu ruštinu a jiné jazyky které jsou naprosto k ničemu,tak z 99% doporučuji hlavně němčinu pro žití v německu a pak angličtinu třeba na výlety po světě atd.Ono je lepší umět jeden nebo dva jazyky dobře než třeba 10 špatně.

Old Shatterhand

A hlavně bych se aní nedivil kdyby jednou celý svět mluvil hlavně německy a angličtina nebo ruština se pak může hodně propadnout a nebo to můžou být později časem nejdůležitější jazyky pro celý svět a věřím tomu že hodně jazyků do budoucna uplně zanikne,takže hlavní jazyk je lepší než ty co skoro nikdo nikde nevyužívá.
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #12 : Prosinec 13, 2013, 11:58:22 pm »


Nauč sa nemčinu s bavorským prízvukom (bayerisch) a budú ťa priam zbožňovať.Mnohí tomu hovoria gscheid deutsch reden.
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #13 : Květen 26, 2014, 07:42:11 pm »

Němčina nebo Angličtina?
jak pravil medvídek Pooh:     hmmmmm . . . . . . . . obojí.


. . . Chtěl bych pracovat a žít v Německu  . . .
je elementární slušností snažit se porozumnět lidem chceš-li se svézt na prosperitě kultury již za století úsilí vytvořili.  To nemluvím o tom, že v tomto jazyce se tu budeš od samého začátku  hustě často písemně zavazovat ke smlouvám, se kterými se pro tebe nikdo překládat nebude - a pokud před podpisem nepochopíš k čemu se máš zavázat, po podpisu to může být překvápko, které tě definitivně připraví k jakoukoliv řeč.
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #14 : Říjen 07, 2014, 02:07:32 pm »

Ahoj...
Tak určitě pro život umět minimálně 2 základní jazyky jako němčina a angličtina,ale pro Německo určitě hlavně německy,protože tam budeš z 95% vše dělat v němčině,takže ruština nebo angličtina a další jazyky maximálně pro fimy co tam maj sídlo,ale jak vyjdeš ven a půjdeš se někam podívat nebo najíst nebo cokoliv koupit nebo třeba volat na tísnové volání všech služeb,tak určitě německy,protože tam nemusí každý rozumět anglicky a dalšíma jazykama i když to maj jako podmínku umět více jazyku jako třeba v hotelech,kde maj hodně turistů.Ti lidi co měli smůlu nebo štěstí na domluvu v angličtině,tak to byla jen náhoda,ale nemůže nato člověk vždycky spolehat a je pravda,že i němci co umí anglicky docela dobře,tak rádi se baví německy oni totiž moc angličany nemusí a já se jim aní trochu nedivím to je jako ukrajinec v česku mluvicí třeba rusky místo česky člověka to nebaví luštit a překládat...Člověk by si vždy měl co nejvíc naučit jazyk té země ve které chce žít i pracovat a pak teprve se učit světový jazyk pro výlety atd.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Luxemburg.cz © 2024

Stránky Čechů a Slováků o životě v Lucembursku, česky a slovensky. Užitečné články o hledání práce v Lucembursku, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, památkách a atrakcích, kultuře, cestování, dopravě a spoustě dalšího.
Hledáte spolujezdce, kteří vám přispějí na benzin? spolujizda na Češi a Slováci v Luxu vám umožní najít spolujezdce nebo řidiče.

Odkazy | autostop | Zahnarzt München